Pohony a prevody

Poskytujeme komplexné služby v oblasti remeňových pohonov. Nami ponúkané produkty sú využiteľné vo veľkom množstve priemyselných prevodov, pri prenose sily, pri synchronizácií prevodov. Podľa požiadaviek klienta vieme navrhnúť, prípadne prepočítať remeňový prevod, zrealizovať dodávku remeňov, remeníc. Predávame a servisujeme pohony a prevody značiek:

Reťaze

Vysoký výkon, dynamické zaťaženie, zmena smeru pohybu sú ukazovatele, ktoré predurčujú použitie reťaze v prenose výkonu. Vývoj reťazí a klzných ložísk rozšírili použiteľnosť reťazových prevodov v priemysle a v mnohých prípadoch sa vracajú aj do prostredia, kde boli v minulosti nepredstaviteľné.

Priemyselné reťaze


Jednoradové | dvojradové | trojradové | spojovacie diely

Reťaze DIN


Reťaze neskúšané dlhočlánkové, n
orma TDP, ČSN 02 4372 ČSN 02 320

Reťaze skúšané dlhočlánkové kalibrované (akosť 30), n
orma TDP, ČSN 02 4372 ČSN 02 3201.

Reťaze neskúšané krátkočlánkové, norma TDP, ČSN 02 4372 ČSN 02 320.
Reťaze skúšané krátkočlánkové kalibrované (akosť 30), norma TDP, ČSN 02 3221 ČSN 02 3201.


Valčekové a púzdrové reťaze


Tento typ reťazí sa vyznačuje schopnosťou preniesť vysoké krútiace momenty, zvládnuť dynamické zaťaženie a poskytnúť vysokú variabilitu tvaru reťaze a unášačov. Vďaka uvedenej variabilite je možné ich použiť na prenos krútiaceho momentu, dopravu drevnej hmoty, dopravu sklených výrobkov a pod.
V našej produktovej škále ponúkame vysokokvalitné reťaze normy DIN 8165, DIN 8167, DIN 8187. Taktiež noriem BS 4116 alebo ISO 1977. V katalógoch nájdete aj nenormované reťaze.
Ku väčšine reťazí vám ponúkame na základe požiadavky aj reťazové kolesá, ktoré môžu byť upravené na základe vašich požiadaviek. Štandardné reťazové kolesá a disky pre reťaze ISO s normálnym rozstupom nájdete v sekcii reťazové kolesá.
Reťaze môžu byť na základe vašej požiadavky povrchovo upravované poniklovaním, pozinkovaním, vyrobené z nerezovej ocele alebo iného kovu.

Remenice

Sortiment remeníc dopĺňa našu ponuku spájajúca sa s remeňovými pohonmi. Široká ponuka klinových ako aj ozubených remeníc je dostupná v krátkom časovom horizonte. V sortimente nájdeme nie len predvŕtané verzie remeníc, ale aj moderné upínanie prostredníctvom kužeľových púzdier.

Remenice pre klinové remene


Remenice liatinové s upínaním na hriadeľ puzdrom Taper lock. Remenice sú vyrobené z liatiny GG25 s povrchovou úpravou fosfátovanie. Upínacie puzdro nie je súčasťou remenice a treba ho objednať zvlášť v zodpovedajúcej veľkosti pre požadovaný priemer hriadeľu.

Remenice pre ozubené remene


Dodávame ich hliníkové alebo oceľové vo forme polotovaru. Majú predvŕtanú dieru a sú dodávané vo vyhotovení pre normované šírky remeňov.

Ozubené tyče


Tyče s hotovým ozubením umožňujú výrobu individuálnych šírok remeníc. Ozubené tyče sú podľa typu ozubenia a veľkosti z hliníka alebo liatiny. Je možné k nim dodať aj bočnice.

Upínacie púzdra

Upínacie a sťahovacie púzdra


Upínacie púzdro zabezpečuje dokonalé spojenie hriadeľa s remenicou. Sú konštruované na prenos stanoveného momentu bez prešmyku. Púzdra majú normalizované drážky na perový spoj.

Upínacie a sťahovacie kruhové matice


Kruhové matice sú určené na zaistenie vnútorných krúžkov na upínacích púzdrach, alebo priamo na čape prípadne na montáž a demontáž na sťahovacích púzdrach. Kruhové matice sú opatrené drážkami na vonkajšom priemere na umožnenie manipulácie s nimi.

Poistné vložky a podložky


Poistné podložky sú určené na zaistenie kruhových matíc menšieho priemeru zatiaľ čo poistné vložky typu MSL pre väčšie matice. Poistné podložky sa vyrábajú z hlbokoťažného oceľového plechu a ich rozmery zodpovedajú norme ISO 2982. Poistné vložky sú vyrobené takisto z hlbokoťažného plechu a ku kruhovej matici sa pripájajú skrutkou. Skrutka a podložka sú rovnako súčasťou dodávky.

Ostatné pohony a prevody

Remene


Naša spoločnosť spolupracuje s najväčšími spoločnosťami na trhu vďaka čomu poskytujeme zákazníkom široký sortiment. Vďaka spojeniu dodávok tovaru, nášho technického oddelenia a servisnej skupiny ponúkame profesionálny návrh pohonov, správnu montáž a ustavenie, ktoré dokážu optimalizovať ekonomické nároky strojných technológií. Spojením všetkých oblastí dokážeme usporiť od 5 – 10 percent energetickej náročnosti pohonových jednotiek a zvýšiť spoľahlivosť strojného celku.

Reťazové kolesá


Sú súčasťou každého reťazového pohonu. Naša ponuka štandardných reťazových kolies je určená predovšetkým pre použitie s valčekovými reťazami tzv. Európskej konštrukcie, teda podľa normy DIN 8187 (kolesá pre reťaze americkej konštrukcie DIN 8188 sme schopní dodať na vyžiadanie zákazníka). Väčšina ponúkaných vyhotovení je určená pre reťaze jedno-, dvoj- alebo trojradové. Na výrobu reťazových kolies sa používajú ocele C43, materiál Fe410, prípadne šedá liatina. Reťazové kolesá s indukčne kaleným ozubením dosahujú výrazne dlhšiu životnosť vďaka lepšej odolnosti voči opotrebovaniu. Okrem štandardného sortimentu sme schopní upraviť či vyrobiť reťazové kolesá na zákazku až do priemeru 1000 mm.

Hriadeľové spojky


Hriadeľové spojky sú dôležitou strojnou súčasťou pre prenos mechanickej energie medzi hnacím a hnaným hriadeľom stroja, alebo medzi jednotlivými časťami stroja či mechanizmu. Eliminujú axiálne, radiálne a uhlové nesúososti, tlmia rázy a torzné kmity hriadeľom, eliminujú vplyv tepelnej rozťažnosti spájaných súčastí, zaisťujú plynulý rozbeh zariadenia. Správne navrhnutá a namontovaná hriadeľová spojka predlžuje životnosť ložísk ako aj celého strojného zariadenia.

Katalógy pohony a prevody

log-loz4.jpg
log-loz5.jpg
log-loz5.jpg
log-poh3.jpg
log-loz9.jpg
log-loz9.jpg
log-loz9.jpg

Aplikačné listy pohony a prevody