Ustavovanie rotačných strojov – DIAGO SF s.r.o. POHYB POD KONTROLOU

Firma DIAGO SF s.r.o. sa už viac ako 25 rokov venuje ustavovaniu rotačných strojov a geometrickým meraniam strojov. Sme distribútorom švédskej značky ACOEM FIXTURLASER a ponúkame prémiové systémy pre ustavovanie rotačných strojov ako elektromotory, prevodovky, ventilátory, čerpadlá atď.

Dôvody prečo ustavovať, nemusia byť okamžite zjavné, ale v modernom svete je presnosť bežnou súčasťou. S ohľadom na súčasné požiadavky optimalizovaných strojov, presné ustavenie je dôležitou súčasťou každodennej údržby. Stroje musíme prevádzkovať nepretržite s minimálnou odstávkou. Odstávka stroja, spôsobuje ohromné straty na produkcii. Takmer 50 % všetkých strojov, sa pokazí z dôvodu nesprávneho ustavenia !

Spoločnosť DIAGO Vám predstavuje moderné ustavovacie prístroje FIXTURLASER pre údržbu. Prístroje zn. FIXTURLASER sú presné, spoľahlivé, jednoduché na obsluhu a cenovo dostupné. Spoločnosť DIAGO je dlhodobým distribútorom FIXTURLASER a bude nám potešením odpovedať na akékoľvek otázky ohľadom ustavovania. Ponúkame Vám prezentáciu prístrojov, školenie, opravy a kalibrácie, poradenstvo a aj samotnú službu ustavovania rotačných strojov.

Prečo je potrebné ustavovať?

Nesúosovosť je vzájomná odchýlka dvoch hriadeľov, spojených spojkou. Odchýlka môže byť paralelná, uhlová alebo kombinovaná a má za následok zvýšené preťaženie ložísk. Dlhodobé preťaženie ložísk znižuje ich životnosť a vedie k ich predčasnému zlyhaniu.

Prejavy nesúosovosti:

- Zlyhanie ložiska, tesnenia, spojky

- Nadmerné radiálne a axiálne vibrácie

- Vysoká teplota na domcoch alebo blízko domcov

- Únik oleja alebo maziva

- Horúca spojka alebo zbrúsená spojka, prach pod spojkou

- Uvoľnené základové skrutky a uvoľnené skrutky na spojke

- Praskanie hriadeľa

- Zvýšená elektrická spotreba

Nesúosovosť a spotreba energie

Nesúosovosť má priamy vplyv na spotrebu energie. Z praxe vyplýva, že je možné ušetriť na elektrickej energii 2 až 17 % vplyvom dobrého ustavenia.

V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o tejto technológií prípadne, poradiť sa, ponúkame Vám profesionálnu technickú podporu.