Výroba dopravníkových valcov

Výroba špeciálnych dopravníkových valcov je spojená s vysokými kvalitatívnymi požiadavkami, ako je súososť, kruhovitosť, dynamická vyváženosť a pod. Vďaka kvalitnému zázemiu vieme poskytnúť zákazníkom kvalitné riešenia.

Zaoberáme sa výrobou bežných ako aj atypických dopravníkových valcov, ktoré si vyžadujú špeciálnu konštrukciu a vysoké dynamické parametre. V mnohých prípadoch sa jedná o vysokootáčkové dopravníkové valce, rotory na ktoré sú kladené vysoké nároky na dynamické vyváženie a použitie špeciálnych materiálov.

Základné typy dopravníkových valčekov, ktoré vyrábame

Valčeky hladké

Sú určené na nesenie hornej vetvy pásu s prepravovaným materiálom.

Valčeky diskové

Použitie pre spodnú vratnú vetvu pásu. Gumové disky na valčeku čistia pás od nalepeného dopravovaného materiálu.

Valčeky dopadové (kotúčové / pogumované)

Tlmia nárazy dopravovaného materiálu v mieste násypov, alebopriesypov a zabraňujú poškodeniu gumového pásu. Vyrábajú sa v kotúčovom,alebo pogumovanom vyhotovení.

Valčeky strážne

Zaisťujú vedenie pásu v strednej polohe. Pri jeho vybočení do strany spôsobujú uhlové natočenie otočnej časti samostaviteľného pražca,ktorý zabezpečí vrátenie pásu do optimálnej strednej polohy.

Valčekové dopravníky

Valčekové dopravníky nepoháňané (voľnobežné a gravitačné)

Štandardné priemery valčekov d = 20, 30, 40, 50, 60 a 80 mm. Materiál valčekov: plast, pozinkovaná tenkostenná oceľová alebo nerezová rúrka. Maximálna šírka valčeka je závislá na priemere, použitom materiály a zaťažení valčeka.

Valčekové dopravníky poháňané

Štandardné priemery valčekov ako pri nepoháňaných dopravníkoch. Pohon zaisťuje reťaz spolu s reťazovými kolesami na kraji valcov. Podľa hmotnosti a rozmerov prepravovaných predmetov sú poháňané buď všetky alebo len niektoré valčeky. Rýchlosť valčekov môže byť konštantná alebo regulovateľná mechanicky pomocou variátora príp. elektronicky frekvenčným meničom.

Základné typy ukončení dopravníkových valčekov, ktoré vyrábame

Valcové ukončenie

Valcové ukončenie s dvoma frézovanými koncami

Valcové ukončenie s vonkajším závitom

Valcové ukončenie s vnútorným závitom